4:47
Το ντερμπι της Κρητης δεσποζει στη 18η αγωνιστικη της Football League 2 και το CreteSports ειναι εδω για να σας μεταφερει τη δραση

29 April 2012

Ρούβας - Α.Ο Χανιά [29.04.2012.]

Ρούβας - Α.Ο Χανιά 0-0 Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το κρητικό ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής στη Γέργερη ανάμεσα στον Ρούβα και τον Α.Ο.Χ.

Ρούβας (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλομοίρης, Τζιράκης (75' Παπαχρήστου), Πουλάκης (62' Φουκαράκης), Κορδονούρης, Πατέλης, Ανυφαντάκης, Ρουμπάκης, Στάθογλου (29' λ.τ Μαραγκάκης), Αντωνάκης, Περογαμβράκης, Ταχματζίδης.

ΑΟ Χανιά (Γιάννης Πετράκης): Καλογεράκης, Μπακάκης, Μποχώνης, Τσαρτσίδης, Βουρβαχάκης, Πυθαρούλης, Σελινιωτάκης, Ανωγειανάκης (79' Τζανάκης), Βαρουξάκης (63' Νούνο), Πλουσής (88' Καμπλιώνης), Φάμπιο.

ΠΑΕ-ΡΟΥΒΑΣ - ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ –ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά την διοίκηση και τους φιλάθλους του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ για την υπέροχη πραγματικά φιλοξενία τους.
Τέτοιες ενέργειες ομορφαίνουν το άθλημα και αποδεικνύουν ότι ο αθλητισμός είναι πολιτισμός, άλλωστε οι ομάδες είναι αντίπαλες μόνο στα ενενήντα λεπτά του αγώνα.
Κλείνοντας θα θέλαμε να υπογραμμίσουμε ότι φιλοξενία ήταν ανάλογη της ιστορίας της ομάδος.
[ Μουζουράκης Μανώλης – Τεχ/κος Διευθυντής ]

photo by Apollonistis
Όλες οι φωτογραφίες εδώ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΡΟΥΒΑΣ: ρεπορτάζ και δηλώσεις [01.04.2012]

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΡΟΥΒΑΣ 2 - 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΡΟΥΒΑΣ

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Ταουσιάνη είδαν τον Κοροβέση να σκοράρει δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο δίνοντας στην ομάδα του ένα σημαντικό προβάδισμα.

Οι αλλαγές που έγιναν στην επανάληψη βελτίωσαν την εικόνα του Ρούβα που μείωσε σε 2-1 ωστόσο δεν απέφυγε την ήττα. [1]

Στο 10΄ο Καραδέμητρος έκανε τη σέντρα από τη δεξιά πλευρά, και ο Κοροβέσης με μονοκόμματο σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Διαμάντης τροφοδότησε τον Κοροβέση ο οποίος με σουτ από την αριστερή πλευρά, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Καλομοίρη, σημειώνοντας το 2-0.